NYHETER
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Gefle Gymnastikförening
Glädje, Glöd & Framgång

Grund + Gympakul + Barngymnastik

Grund 1             10 - 12 år

Torsdag  18.45 - 20.00

Grund 2             10 - 12 år 

Lördag  12.00 - 13.15

Grund 3                7 - 9 år

Torsdag  17.15 – 18.30

Grund 4                7 - 9 år

Lördag   13.30 – 14.45 

Grund 5                7 - 9 år

Söndag   10.45 - 12.00

Grund 6                4 – 6 år

Tisdag 15.45 - 17.00

Grund 7                4 - 6 år 

Tisdag 17.15 - 18.30

Grund 8                4 - 6 år

Söndag  12.30 – 13.45

Grund 9                4 - 6 år

Måndag 15.45 - 17.00

Grund 10              4 - 6 år

Måndag 17.15 - 18.30

Grund 11              4 - 6 år 

Torsdag 15.45 - 17.00

Grund Pojkar       5 – 8 år

Onsdag   16.15 – 17.30

Gympakul 1B      4 -5 år

Torsdag 17.15 - 18.15

Gympakul 1C        4 -5 år

Lördag  10.45 – 11.45

Gympakul 1D         4 -5 år

Söndag 10.45 – 11.45

Gympakul 2A        2 - 3 år

Onsdag 16.00 - 17.00

Gympakul 2B        2 - 3 år

Torsdag 16.00 - 17.00

Gympakul 2C        2 -3 år

Lördag  09.30 – 10.30

Gympakul 2D       2 -3 år

Söndag 09.30 – 10.30

Fridhemsskolan

  • 3 - 4 år, Onsdag 16.30 -17.30
  • 5 - 6 år, Onsdag 17.30 -18.30
  • Familjegymnastik, Söndag 09.00-10.00

Vikingaskolan

  • 3 - 4 år, Måndag 17.00 -18.00
  • 5 - 6 år, Måndag 18.00 -19.00
  • Familjegymnastik , Lördag 10.00 -11.00
Bredd

Vuxengruppen 

Måndag   20.00 – 22.00 

Onsdag    20.00 - 22.00

Ungdomsgruppen 1
16 – 20 år

Tisdag  18.30 - 20.30

Söndag    17.30 – 19.30 

Ungdomsgruppen 2
12 – 15 år

Tisdag  18.30 - 20.30
Söndag    17.30 – 19.30

   

Alla kan Gympa 1
10- 20 år

Onsdag 18.45 -19.45

Alla kan Gympa 2
5 – 10 år

Onsdag 17.30 – 18.30

  Lillhagsskolan 

  • Softpuls
    • Tisdag   16.45 - 17.45
    • Torsdag 17.30 - 18.30

GH

  • Motion herrar 
    • Onsdag 07.30 - 08.30

Parkour 1A 

14 år

Måndag 19.45 – 21.45
Onsdag  20.15 – 21.30

Fredag   16.30 – 18.00 A-hallen

Parkour 1B 

14  år 

Måndag 19.45-21.45
Fredag   16.30 – 18.00 A-hallen

Parkour 2A

11–13 år (steg 1–3)

Måndag  18.00 – 19.30 

Fredag   16:30 – 18:00 A-hallen

Parkour 2B

11-13 år (steg 1-3)

Torsdag 18.30 – 20.00

Söndag 18:00 – 19:15

Parkour 2C

11-13 år (steg 1-3)

Lördag 12.00 – 13.15

Parkour 3A

8-10år (steg 1–3)

Tisdag 18.15 – 19:45

Söndag 15.00 -16.15

Parkour 3B 

8-10 år (steg 1-2)

Söndag 16.30 – 17.45 

Parkour 3C 
8-10 år (steg 1-2)

Lördag 12.00 – 13.15 

Parkour 3D

8-10 år (steg 1-2)

Lördag 13.30 -14.45  

Parkour 4A

6-7 år (steg 1)

Måndag 16.30 – 17.45

Parkour 4B

6-7 år (steg 1)

Söndag 13.30 – 14.45

Parkour 4C

6-7 år (steg 1)

Söndag 12.00 -13:15



Parkour Ledare 

Söndag 19.30 -22.00 

AG

AG 1  

Måndag 16.00 –19.30
Tisdag    17.30 – 19.30

Onsdag 16.00 - 18.00

Fredag   15.00 – 18.45

Lördag   09.00 – 13.00

AG 2 

Tisdag 16.00 - 18.00 (steg 5-6)

Onsdag  16.30  -  19.30

Lördag    09.30 – 13.00
Söndag  15.00 - 18.30

AG  3A
2011 →
 

Tisdag    18.00 – 19.30 (GH)
Torsdag 17.30 – 19.15
Söndag  09.30 – 11.30 

AG 3B
← 2011

Måndag 16.00 – 17.45
Tisdag   17.00 - 18.30 (Ladan)*
Lördag  13.15 – 15.00

 

AG Bas 1 

8 -  12 år

Tisdag    16.00 – 17.30 (Ladan)
Lördag   15.15 – 17.00

AG Bas 2
5 - 8 år

Tisdag   16.00 – 17.30 (Ladan)
Lördag  13.15 – 15.00

Trupp

Trupp 1 - SM

Tisdag     19.00 - 22.00
Onsdag   2 h , fys
Torsdag  19.00 – 22.00
Fredag    2 h , fys
Söndag   18.00 – 22.00

Trupp 2 - JSM

Norrlandslagsgymnaster - JSM

Trupp 3

Måndag  18.30 -  21.30
Tisdag     19.00 - 20.30 ( fys )
Torsdag  19.00 - 22.00

Fredag – Egen Fys 1,5 h
Söndag  17.00 – 20.00    Fristående

Trupp 4

Måndag   18.30 -  21.30
Onsdag   18.30 – 21.30

Torsdag  17.30 – 19.00, fys
Söndag   17.00 – 20.00    Fristående

Trupp 5 



Måndag  18.00 -  20.30
Onsdag 18.30 - 21.30

Söndag  14.30 - 16.30 fristående GH*

Trupp 6

Tisdag     17.45 - 20.15 *

Torsdag   16.30  - 19.00*
Fredag    16.00 – 17.30, fys

Söndag   15.00 - 17.00 , Fristående Vallback 

Trupp 7A

Tisdag     17.45 – 20.15*

Torsdag  16.30  - 19.00*
Söndag  15.00 – 17.00, Fristående Vallback *

Trupp 7B 

Tisdag    16.00 – 18.00 

Onsdag   16.30 – 18.30
Söndag  13.00 – 15.00, Fristående Vallback 

Trupp 7 - Pojkar

Måndag 16.30 –18.00
Onsdag  17.00 - 18.45
Söndag  15.00 – 17.00 

Trupp 8

Onsdag  16.00 – 17.45

Söndag  10.00 – 11.45

Trupp 8 - Pojkar

Onsdag 17.00 - 18.45
Söndag  15.00 - 17.00

Trupp 9 

Tisdag 16.15 - 18.00

Lördag 10.00 - 11.45

Trupp Bas 1
11 - 14 år

Torsdag  18.30 - 20.30
Söndag  12.45 - 14.15

   

Trupp Bas 3
8 - 10 år

Onsdag   18.00 - 20.00

Söndag  12.45 - 14.15

Trupp Bas 4
7 -8 år

Torsdag 16.00 – 17.30

Lördag   15.30 – 17.15

Trupp Bas 5 

5 - 6 år

Tisdag    16.00 -  17.30
Söndag  14.45 – 16.30

 
Anmäl dig här
Sociala medier
Våra Sponsorer